HISTORIE

SLAVOJ TEMELÍN

 

Název:   Tělovýchovná jednota  Slavoj Temelín

Rok založení: 1936

Klubové barvy: červená a bílá

 

Krátká historie:  Historie temelínského klubu se začala vyvíjet v roce 1934-35 sportovním kroužkem, kterému propůjčil louku „Na Dílci“  na vybudování původního hřiště statkář a stavitel Ing. František Našinec. V roce 1936 se ustavující schůzí stvrdil sportovní klub pod značkou S.K. Temelín v čele s již zmiňovaným Ing. Františkem Našincem.

Pod značkou S.K. Temelín figuroval klub do padesátých let 20.století, po té se přejmenoval na Tělovýchovnou Jednotu Slavoj Temelín. V důsledku výstavby jaderné elektrárny Temelín se v roce 1984 klub sloučil se zanikajícím TJ  1.Máj Březí a přijala název TJ JZD Temelín. V roce 1990 se opět vrací k názvu TJ Slavoj Temelín. Svého času klub neorganizoval pouze fotbal, ale i kroužek házené, cvičení na nářadí, šachisty a v zimě hokej. Nejúspěšnější roky zažil klub nejdříve v 80.letech, když mládež postoupila do krajské soutěže 1.A třídy   a v období 2009-2013, kdy se družstvo mužů  postupně z IV.třídy vyšplhalo všemi okresními soutěžemi až do krajské soutěže 1.B třídy. Po dlouhém čekání se v roce 2012 hráči a členové Slavoje  zaslouženě dočkali otevření nového sportovního areálu s dvěma hřišti na fotbal, jedním na tenis a nových kabin s tribunou.

Nejznámější hráči:

Radomír Našinec , exligista Vladimír Kropáček, Karel Pileček, Karel Tůma,  exligista Zdeněk Hrdina a další desítky sportovních nadšenců .

Nejznámější trenéři a org.pracovníci:

Radomír Našinec, Vojtěch Havlátko, Josef Hejpetr, Zdeněk Červenka, Václav Hasil,

Pavel Novotný (Temelína), Miloslav Beránek, František Maňhal, Pavel Novotný (Zaluží/Lhoty p.H.),  Stanislav Polata

Největší úspěch:   

Žáci:  postup do 1.A třídy v 80.letech 20.století .

Muži: vítězství v III.třídě Českobudějovicka v r.2011, postup do 1.B třídy z  2.místa v r. 2013,

v sezóně 2013/14   účastník 1.B třídy sk.D  .

 

Web: www.slavojtemelin.cz

 

Prosba pro pamětníky temelínského fotbalu:

Pokud má někdo možnost upřesnit-doplnit výše uvedené údaje, poskytnout fotografie, články, údaje o hráčích atd.  z dob minulých i současných, ať neváhá a přinese je na mistrovské zápasy Slavoje nebo kontaktuje Pavla Hasila na tel. 602 121 811 , email: votom@votom.cz , hasil@elbh.cz

 

                                                                                                                                                      zdroj: Pavel Hasil

Vyhledávání

© 2010 by pawlas

Vytvořeno službou Webnode