Derby pro Temelín

26.10.2016 06:31

  Oba dva týmy měly ve svém kádru kvalitní hráče a tak hra převyšovala okresní úroveň. I proto to pro diváky bylo derby jak se patří, i když šlo o souboj "pouze" B týmů.


Týn šel do kabin s mírnou výhodou

Hráči obou mužstev se velmi dobře znají a zápas sliboval zajímavou podívanou. Tu ještě umocňovala sestava hostů, ve které se představila řada hráčů s týnskou minulostí - Pešek, Červenka, brankář Cihla a také Zdeněk Hrdina - aktuální místopředseda a jednatel FK Olympie. Zápas ani pořádně nezačal a domácí už vedli. V 1. minutě Houska vystihl chybu v rozehrávce, na vápně si připravil střeleckou pozici a s přispěním teče obránce překonal Cihlu – 1:0. Olešník B se snažil rychle kontrovat - dvakrát se nebezpečně prosadil do zakončení Pešek - nejprve levačkou nastřelil tyč, poté sám před Valtrem selhal a mířil vedle. Brankovou konstrukci orazítkovala také Olympie - Vanda se snažil Cihlu z 20 metrů obstřelit, mířil ale až příliš přesně na tyč.  Diváky musel v nepříjemné zimě dramatický zápas zahřát, útoky se přelévaly na obě strany. Ve 38. minutě padl ve vápně Říha a sudí Granec nařídil penaltu, kterou s přehledem proměnil Stejskal – 1:1. Dvě minuty na to po podobné situaci šel k zemi Klička, rozhodčí Granec opět neváhal a z následného pokutového kopu vrátil sám faulovaný Klička Olympii vedení – 2:1.

Hosté zápas otočili i díky střídajícímu Hrdinovi

Do druhého poločasu nastoupili hosté s Hrdinou ve středu pole a právě toto střídání bylo klíčovým momentem zápasu. Hosté získali klid do rozehrávky, Hrdina začal ve spolupráci s pendlem Červenkou dirigovat hru a Olympie ve středu hřiště značně zaostávala. V 52. minutě utekl obraně Stejskal, obešel i Valtra a do prázdné branky srovnal na 2:2. Olympie se nedokázala dostat zpátky do hry, Olešník ji přehrával a v 69. minutě už hosté vedli, když Hrdina z pravé strany poslal přízemní centr před branku, kde číhal Stejskal a pohodlně dovršil hattrick – 3:2. Gólová pojistka přišla v 76. minutě, když po podařené kombinaci do prázdné uklízel balon Pešek – 4:2. Olešník jasně opanoval druhou půli a dokázal otočit nepříznivý stav, hráčům Olympie nelze upřít bojovnost, nasazení odpovídalo derby atmosféře, avšak fotbalovost a zkušenosti byly na straně hostů. Utkání sledovala parádní návštěva – 120 diváků!!


Ohlasy k zápasu


FK Olympie Týn nad Vltavou B
Jaroslav Brom (hráč Týna n. V. B): Na velké derby se všichni v Týně těšili, i když je otázka, jestli lze vůbec zápas jako derby nazvat. Temelínský klub už neexistuje, hráli jsme "jen" proti béčku Olešníka. Sestava hostí jako Olešník také vypadala... My jsme nastoupili také v poměrně nabité sestavě a v první půli nám dobře vycházela taktika na tři útočníky, hrál se hodně otevřený a zajímavý fotbal. Poločasové vedení 2:1 jsme však neudrželi, B-tým Olešníka nás ve druhé půli přehrál ve středu hřiště a skóre otočil, krajská kvalita byla znát.                                                   

 

  FK OLYMPIE TÝN NAD VLTAVOU "B" -  FK OLEŠNÍK "B"/TEMELÍN 2:4 (2:1) 


 Branky: 1. T. Houska , 40. J. Klička (p.) - 38. P. Stejskal (p.) , 52. P. Stejskal , 69. P. Stejskal , 76. J. Pešek

 

K Olympie Týn nad Vltavou B
M. Valtr [6.5] - M. Vlk [5.0] , J. Holinka [5.0] , L. Sekyra [5.0] , M. Šebesta [5.0] - T. Houska [7.0] , O. Lukeš [5.0] , J. Vanda [5.5] - J. Klička [5.5] , J. Brom [4.5] , D. Brom [5.0]ŽK: 34. M. Šebesta , 45. T. Houska , 49. J. Vanda - 56. J. Pešek , 78. L. Říha .
Hráči zápasu: Z. Hrdina , P. Stejskal .

 

 

Hodnocení

Úrověň zápasu

6.0

Nápoje

10.0

Jídlo

10.0

Hrací plocha

3.0

Zázemí

9.0

 

 

 

                                                                                                                                  

 

                                                                                                                                 zdroj: fotbalunas.cz

Zpět

Vyhledávání

© 2010 by pawlas

Vytvořeno službou Webnode