První prohra v nové sezóně

12.09.2011 16:00

Jan Jaroš (vlevo) po střetu s domácím kapitánem.           Slavoj Temelín 1:2 Sedlec (Luňáček J.)

Sestava Temelín:

Štota - Mach, Faktor, Havlíček, Profant - Luňáček (Hošek), Vornay, Jaroš (Machálek), Pešek- Říha, Jirásek (J. Jaroš)

Rozhodčí: Cibranský Jiří; ČK: 0 - Vornay Petr

Ve 4. kole jsme doma přivítali tým ze Sedlece a proti silnému týmu jsme chtěli naplno bodovat. Ale hned v úvodu na nás soupeř vlétl a deset minut jsme se jen rozkoukávali, soupeř naštěstí toho nevyužil a tak se hra pomalu vyrovnala. Po výborném uvolnění přes dva hráče Michal Jaroš nacentroval ještě lepší nahrávku na nábíhajícího Jardu Luňáčka a ten bez problému vsítil gól - 1:0. Poté jsme byli lepším týmem a mohli jsme zvýšit svůj náskok, ale Vláďa Profant nezvládl přehodit vybíhajícího brankáře a tak se stav neměnil. Za chvíli nás zastavil praporek pomezního, když sice náš hráč stál v offsidu, ale nehrál a nábíhající Říha mohl jít sám na brankáře. Ve 40.minutě se stal moment, který ovlivnil celý zápas. Po faulu na hostujícího Kučeru viděl Petr Vornay rovnou červenou, která byla hodně přísná. Poločas jsme dohráli už vklidu a odcházeli s jednobrankovým vedení. Do druhého poločasu jsme vlétli ve velkém stylu a i bez kapitána jsme Sedlec deset minut tlačili a dokonce dvakrát přečíslili, bohužel ale naši hráči nezvládli rozhodující momenty a hráči Sedlece začali přebírat taktovku zápasu. Po standartní situaci se míč odrazil hostujícímu hráči a ten z otočky nekompromisně zavěsil pod břevno - 1:1. Našim hráčům rapidně ubývaly síly a hostující tým se vklidu dostával do spousta šancí a jednu z nich proměnil Kučera, který vystřelil z hranice vápna a bránící Vláďa Profant chtěl jeho střelu zablokovat, bohužel ji tak neštastně tečoval do protipohybu brankáře, že se hosté dostali do vedení 1:2. Ve zbývající čtvrt hodince jsme vrhli všechny síly na to, abychom vyrovnali. Hosté toho využívali a jen díky výborně chytajícímu Filipu Štotovi jsme měli stále šanci na vyrovnání. A šance byla! Jarda Pešek dostal balón, obešel celou obranu a vystřelil, brankář sice ránu tečoval, ale míč už směřoval do brány...bohužel Honza Jaroš míč dorazil do brány, ale neuvědomil si, že stojí v offsidu. Ve zbývajících minutách si hosté vítězství už pohlídali a vyhráli 1:2, možná by zápasu slušela remíza, ale fotbal se hraje na góly a s nimi byl Sedlec lepší. Musíme se rychle oklepat z této porážky a už příští týden nás čeká doma mužstvo Olešnice, která překvapivě sebrala body Hluboké "B" za remízu 0:0.

Autor: Martin Machálek