Rozhovor s kapitánem Petrem Vornayem

03.08.2011 14:28

 

Blíží se začátek premiéry Temelína v nové soutěži a hráči pilně ladí formu na nové kluby. Kapitán, který dovedl Temelín k postupu nám odpověděl na pár otázek.

     

Jak hodnotíš uplynulou vítěznou sezónu.

Myslím si, že sezóna byla pro nás úspěšná. Našim hlavním cílem byl postup do okresního přeboru a to se nám vyplnilo, i když to nebylo jednoduché. Ztratili jsme zbytečné body s týmy z konce tabulky, ale nakonec jsme důležité zápasy zvládli a zaslouženě postoupili.


Máš nějaké informace o nových posilách, respektive kdo je na odchodu?

Novými posilami jsou Karel Jirásek a Petr Mach z Chrášťan, Jirka Hromada z Dřítně. Navíc máme rozjednané ještě dvě posily, takže o nové hráče nouze není.

Na odchodu je Petr Vazač a Fanda Švehla, kterým děkuji, mají také velký podíl na postupu…

 

Když vzpomeneme vyostřený zápas s Neplachovem, který nakonec skončil postupem obou týmů. Myslíš si, že další zápas v okrese bude mít podobný scénář?

Podobný scénář v podobě výhry určitě, ale doufám, že to bude o něco klidnější. Je jasné, že oba týmy budou dost vyhecované.

 

Minulou sezónu zdobila tvou ruku kapitánská páska, bude to v nadcházející sezóně stejné?

To nezáleží na mně, ale na hráčích a na trenérovi, kdo jí bude v letošní sezóně nosit. Pro mě je hlavně důležitý kolektiv a týmová hra. Vždy bych chtěl mužstvu dát co nejvíc a být na hřišti užitečný, ať ten pásek látky mám nebo nemám.

 

Kolik se vybralo z pokut a kdo byl největším „problémistou“ a kdo naopak nejvíce ušetřil.

Vybralo se celkem hodně. Největším hříšníkem byl Venca Havlíčků a nejvíce ušetřil asi Jarda Pešku, který poctivě chodí na každý trénink.

 

A jak si dopadl ty?

Já bych se zařadil mezi průměr.

 

Budou vás čekat zápasy s Týnem, jaké vidíš šance?

S Týnem jsme už několikrát hráli v přípravě a vždy to bylo hodně vyrovnané. Určitě na ně máme a těším se na tento zápas. Bude to pro mě trochu specifické.

 

Tvá kariéra začínala právě v Týně, jaké byly důvody tvého odchodu do mnohem nižší soutěže.

O tom bych se nechtěl vyjadřovat.

 

Kdybys mohl do Temelína vzít jednoho hráče z Olympie, koho bys vybral.

Asi „Hrdiče“ (Zdeněk Hrdina, pozn. red.), i když bohužel dal ještě přednost cizině, což chápu a přeji mu, ať se mu tam daří. Snad se ale v Temelíně brzy objeví :-)

 

Za kolik si do Temelína přestoupil?

Kluby to nezveřejňovali, já to respektuji.

 

Jak probíhá letní příprava na novou sezónu, je peprnější než loni?

Peprnější určitě ano. S trénováním p.Beránkovi začal pomáhat jako hrající asistent trenéra Fanda Hošek a docela nám dávají do těla. Myslím, že nějaké tréninky jsou srovnatelné jako  byly v Týně. Je to jedině dobře, v okrese nás nikdo šetřit nebude.

 

Kdo podle tebe patří k nejlepším hráčům Temelína?

Vyzdvihnul bych jednoho a to Míšu Jaroše. I přes zdravotní problémy, které měl, patřil k našim nejlepším hráčům. Ne každý by přes jeho bolesti ještě vůbec hrál fotbal. Ale jinak celkově všem hráčům bych chtěl poděkovat, že bojovali a vydřeli postup.

 

Na jakém místě si myslíš, že Temelín, jako nováček, letos skončí?

Myslím si, že s naším týmem máme na horní polovinu tabulky. Chce to hlavně disciplínu a chladnou hlavu.

 

 zdroj: UEFA.com

Zpět

Vyhledávání

© 2010 by pawlas

Vytvořeno službou Webnode