Temelín v nervózním utkání zdolal Nové Hrady

23.09.2015 06:48

  K temelínským věžím tentokrát zavítaly Nové Hrady. Ačkoliv šlo o utkání okresního přeboru, cestovali hosté 65 kilometrů, což je už pořádná štreka. Zápas vyvolal vlnu emocí a rozhodně bylo na hřišti k vidění spoustu zajímavých situací -  padlo šest branek, kopaly se dva pokutové kopy a hostující hráč dokázal posbírat dvě žluté karty během ani ne minuty.

Domácí udeřili dvakrát, hosté šli do deseti

 Temelín vstupoval do utkání jako favorit a to i přesto, že za něj tentokrát nenastoupil olešnický kanonýr Vařák. V prvním poločase hrálo fotbal jen jedno mužstvo. Nové Hrady byly úplně bez pohybu a jakoby se jim hrát ani moc nechtělo. Nicméně stejně se dostali ke třem šancím, v nichž postupně selhali Vítězslav Jelínek, Němec a Jiří Jelínek. První gól vstřelil až ve 35. minutě kapitán Vornay1:0. Hned o dvě minuty později dostali domácí šanci zahrávat pokutový kop. K tomu se postavil Jaroš, ale míč napálil pouze do tyče Winsbergerovy svatyně. Hodně vzruchu a žlutých karet přinesla 44. minuta. Nejstarší muž na trávníku, hostující Fáč, dostal první žlutou kartu za kritiku rozhodčího bez hanlivých výroků, když nechtěl uposlechnout rozhodčího Brejníka a postavit se ve zdi dále. A jelikož mu jedna žlutá karta nestačila a trval si na svém, že stojí v předepsané vzdálenosti 9,15 metrů od míče, vyfasoval druhou a to znamenalo kartu červenou. Poté ještě rozhodčího počastoval pár urážkami a zbytek utkání sledoval již v civilu. Kdo by to byl řekl, že chlap, kterému je přes čtyřicet let, udělá tuhle klukovinu. Nové Hrady za to pykaly hned po chvilce. K přímému volnému kopu se postavil Hrdina a zvýšil na 2:0.

Nové Hrady bojovaly, ale na zvrat nedosáhly

 V poločasové přestávce seřval trenér Jelínek své borce a jeho slova padla na úrodnou půdu. K tomu je třeba dodat, že do druhé půle nenastoupil již Zdeněk Hrdina. Nové Hrady i v deseti předváděly o sto procent lepší výkon oproti prvnímu poločasu. Naopak uspokojení domácí jakoby nechtěli dát další branky. Nicméně v 69. minutě to byli právě oni, kdo se mohl radovat. Šíma přihrál přesně kanonýru Vornayovi, které zakončil přesně – 3:0. Zasloužená odměna v podobě gólu přišla pro Nové Hrady v 76. minutě, když špatně vyřešený ofsajd systém potrestal Šafár3:1. Domácí jakoby znejistěli a o osm minut později vyrobil při dlouhém nákopu chybu brankář Cihla, který fauloval ve vápně Brouska. Sám postižený si vzal míč a ukázal domácímu hráči, jak správně penalty kopat – 3:2. Jaroš si pak spravil chuť v poslední minutě zápasu, kdy se jeden z hráčů hostí uhnul ve zdi a míč proletěl až do brány 4:2. Temelín se tak dostal zpátky na druhé místa tabulky a v příštím kole ho čeká velmi těžká práce na hřišti Boršova. O nic lehčího soupeře nebudou mít ani Nové Hrady, které hostí Novou Ves.    Ohlasy trenérů


Miroslav Beránek (trenér Temelína): Oba týmy měly v prvním poločase své šance. My jsme se ale dostali do vedení a šli do tříbrankového trháku. Trochu mě mrzí zbytečně vypjatý závěr zápasu, kdy jsme měli přidat další branky a zápas si pohlídat. Místo toho jsme se strachovali o výsledek.
Vítězslav Jelínek (trenér Nových Hradů): V prvním poločase jsme byli absolutně tragický, předvedli jsme přímo trapný výkon. Přestože jsme dostali zbytečnou červenou kartu, druhý poločas jsme se zvedli a hráli již mnohem lépe. Domácí možná trochu polevili a uspokojili se svým vedením.

                                                                                                                                 

 

TEMELÍN  -  NOVÉ HRADY   4:2 (2:0) 


 Branky: 35. P. Vornay , 45. Z. Hrdina , 69. P. Vornay , 90. M. Jaroš - 76. J. Šafár , 84. R. Brousek

 Sestava Temelín: O. Cihla - M. Pojer, A. Kotlár, J. Vojtík, J. Pešek - J. Luňáček (65. D. Baručič), Z. Hrdina (46. S. Melnykovskyi), K. Šíma, M. Jaroš - P. Vornay, J. Čecháček (72. L. Říha)

 ŽK: 57. P. Vornay , 72. A. Kotlár , 75. M. Jaroš - 6. J. Šafár , 44. L. Winsberger , 44. R. Fáč , 44. Z. Hrbáček , 49. R. Brousek . ČK: 44. R. Fáč .

 

 

                                                                                                                                  

 

                                                                                                                                 zdroj: fotbalunas.cz

Zpět

Vyhledávání

© 2010 by pawlas

Vytvořeno službou Webnode