Temelínský Slavoj hlásí: "Příprava na jaro v plném proudu"

26.01.2012 16:23

Dokopná 2011    Fotbalový okresní přebor na českobudějovicku usnul do zimního spánku, ovšem pod chladícími věžemi temelínské elektrárny v místním fotbalovém oddíle TJ Slavoj Temelín probíhá už od začátku ledna tvrdá zimní příprava na jarní boje o čelo tabulky.

Výbor TJ svěřil zimní přípravu pod taktovku hrajícího asistenta F.Hoška a právě jeho jsme se zeptali na několik otázek.

 

 

Jak jsi se k postu asistenta vůbec dostal?                                                                                       
Před rokem jsem přišel do Temelína na půlroční hostování ze Dřítně, kde jsem působil dlouhá léta jako hlavní trenér starších žáků. Půl roku jsem ze zdravotních důvodů 1.A třídu ve Dřítni nehrál a možnost si ještě zahrát fotbal jsem přivítal. Když jsme se Slavojem postoupili do okresního přeboru, byl jsem osloven vedením, abych udělal letní přípravu. V létě bylo málo času na přípravu a hlavně hráči byli na dovolených. Za pět týdnů se nám povedlo dát můžstvo dohromady a především dobře doplnit. Přišli zkušení matadoři Jirásek a Mach z nedalekých Chrášťan a z vlastního dorostu talentovaný Lukáš Říha. Od té doby jsem působil u mužstva jako hrající asistent.                                                                                                                                     

Jak hodnotíš první polovinu sezóny a jaká jsou očekávání?
První polovina soutěže se nám povedla nad očekávání. V tabulce jsme na 1. místě, což před sezónou nikdo nečekal. Nebude jednoduché si tuto pozici udržet, proto musíme potlačit euforii a zapracovat na pokoře všech hráčů. V mužstvu je velká síla a odhodlání udělat dobrý výsledek. V zimní přípravě nás čekají velké galeje, ale věřím, že díky tréninkům stmelíme partu a na jaře budeme hrát stejně dobře jako na podzim.


Zimní příprava už se rozběhla. Jaký je její obsah?
Zimní příprava je pro hráče náročná už v tom, že před tím někteří hráči nebyli zvyklí trénovat. Příprava bude trvat deset týdnů. V úvodu budeme trénovat 3x týdně. Dva tréninky v týdnu soustředíme na získání fyzické kondice a sobotní podvečery máme v posilovně a tělocvičně ZŠ Dříteň, kde získáváme sílu. Od února budeme každý víkend hrát přátelské zápasy a trénovat 2x týdně. V tomto období se zaměříme na rozvoj rychlosti a herní prvky. V neposlední řadě se musíme zaměřit na taktické pokyny. Koncem února máme naplánované soustředění.                                                                                                                                 

Baví hráče takhle makat, když hrajete "pouze" okresní přebor?
Okresní přebor je už kvalitní soutěž, proto se mužstvo musí dobře připravovat. Navíc po podzimní části jsme nasadili laťku moc vysoko a pokud ji chceme obhájit, nezbývá nám nic jiného. Hráči trénují, protože bojují o místo v základní jedenáctce. Navíc pozoruji, že se hráči na tréninky těší, i když dostávají hodně do těla. V kabině se tvoří dobrá parta.                                                                                                                                                                                                                                               

Jsi hrající asistent trenéra. Znamená to, že zimní přípravu máš stejnou jako hráči?
Celá příprava platí i pro mě. Myslím si, že hráči mě proto lépe berou, když vše odběhám s nimi. Zatím jsem velice spokojen s přístupem všech hráčů k tréninku.
                                                                                                                                                                                                                                                               
Po půl roce se vrací Jan Hanudel'. Jak vidíš jeho přínos v mužstvu?
Honza je pro nás velká posila. Má výborný přístup k tréninkům a určitě bude velkým přínosem jak v kabině tak i na hřišti. Je to kvalitní hráč, který pozvedne mužstvo a zvýší konkurenci.                                                                                                                                                                                                                                      
Plánují se některé příchody nebo odchody?
Příchody a odchody hráčů patří k fotbalu a ke každému mužstvu. Není tomu jinak i u nás. Ovšem všechny příchody i odchody jsou zatím v jednáních, proto bych ponechal jejich zveřejnění až na pozdější dobu. Jediný koho bych zatím zveřejnil je Vojta Krátký s kterým jednáme o příchodu z Olympie Týn nad Vltavou, má famozní přístup k tréninku. V přípravě dáváme velký prostor především našim mladým hráčům z "B" mužstva. Máme v týmu tahouny, jakými jsou kapitán P. Vornay, zkušení hráči K. Jirásek, P. Mach, V. Havlíček, V. Faktor. Z mladých se dobře jeví Pešek, Říha, Profant, bratři Součkové, Volf.


Často se mluví o příchodu Zdeňka Hrdina. Už se to řešilo na vedení?
Zdeněk je velký hráč určitě by nám hodně pomohl, ovšem já si myslím, že jeho kvalita je stále na vyšší úrovni. Vše záleží jen na něm osobně. V Temelíně má vždy dveře otevřené.
                                                                                                                                                                                                                                                                           
Probíráte s hlavním trénérem plány zimní přípravy, taktiky, sestavy atd.? Nebo je to vše na hlavním trenérovi?
Celou zimní přípravu připravuji já a hlavní trenér p. Beránek má na starosti její organizaci, což je to nejdůležitější. Obdivuji jeho nasazení a elán jakým u mužstva pracuje společně s p. Maňhalem. Do sestavy nemluvím a ani mluvit nechci. Jako hráč se chci poprat o místo v základní sestavě a nebylo by správné kvůli spoluhráčům, abych mluvil i do sestavy. V zápasech mám prostor něco říci v šatně, ale především mužstvo připravuji před zápasem na hřišti rozcvičkou.
                                                                                                                                                                                                                                                               
Postup a ambice mužstva?
Všichni fanoušci, funkcionáři i hráči, by si postup přáli, ovšem všechno záleží na momentální formě mužstva. My se musíme snažit ze všech hráčů vytěžit maximum. Máme velkou výhodu, že nebudeme a ani nejsme pod tlakem vedení jako ostatní mužstva (např.Planá-poznámka redaktora). Pokud chceme postoupit, musíme se chovat tak i v kabině i na hřišti. To si musí hráči uvědomit. Vedení Slavoje nám vytváří podmínky srovnatelné s 1. B třídou a to je základem úspěchu.
                                                                                                                                                                                                                                                                   
Tvé největší přání do nového roku?
Přál bych si, aby kluci chodili ve stejném počtu na tréninky a aby je trénování stále bavilo. Velkým přáním je hrát v soutěži vypjaté zápasy až do konce sezóny a tím ji celou zdramatizovat.

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 by pawlas

Vytvořeno službou Webnode