Trenér Miloslav Beránek: „ Kádr na postup do OP máme“

10.01.2011 21:16

 

Pomalu se blíží druhá část sezóny a Slavoj Temelín již začal svou zimní přípravu na tolik důležité jaro. Trenér Miloslav Beránek si ze všeho nejvíc přeje postup do Okresního přeboru, posilování týmu se nechystá.  

     Jak jste spokojený s podzimní částí ? 

 Po stránce umístění jsem spokojen, vždyť jsme první. Na druhou stranu jsme mohli vést s daleko větším náskokem. To zapříčinily podle mne tyto chyby:

1) Slabá účast na trénincích a snaha, odvést při tréninku maximum pro vytvoření fyzické kondice a sehranosti mužstva.

2) Zbytečné ztráty bodů s mužstvy Dřítně „B“ a Lipí, ale i Neplachova a Mokrého, protože když myslíme na postup, nelze ztrácet body. S tím souvisí to, že každý zápas musíme hrát na 100% a nespoléhat, že výhra přijde sama

 

Koho byste vyzdvihnul po podzimní části a kdo Vás naopak zklamal? 

 Těžko říct, protože mužstvo bylo vcelku vyrovnané a nikdo výrazně nepředčil ty druhé. Přesto bych jedno jméno měl a to Vláďa Profant, který ač dojíždí z Písku, tak se zúčastnil všech tréninků a proto u něj byl znát výkonnostní vzestup. Zklamali mě ti, co na tréninky nechodili.

 

V jakých místech základní jedenáctky Vás nejvíce „tlačí bota“?

 Když to vezmu popořadě:

BRANKÁŘ – potřebujeme náhradního, pro případ zranění Filipa Štoty

OBRANA – jeden kvalitní obránce

ZÁLOHA – beze změn

ÚTOK – jeden kvalitní útočník

 

Jak vidíte šance na postup do okresního přeboru?

 Samozřejmě bych byl rád já i celý výbor, ale vše mají ve své moci kluci, kteří jaro musí přejít od slov k činům a dokázat, že na postup mají. Kádr na to určitě máme.

 

Co nové posily, jak vypadá jejich budoucí účinkování v týmu?

 Co se týče posil, tak Honza Hanudeľ má hostování do konce sezóny a je domluven jeho prodej za náš klub. Je pro nás veliká posila a perspektiva, když byl na podzim dosti zraněn.

Peťa Vazač měl hostování do konce roku 2010. Byl bych rád, kdyby tento super kvalitní pravý obránce u nás nadále zůstal a proto bude v tomto duchu jednáno jak s ním, tak s oddílem Bavorovic, který nám přislíbil vstřícné jednání.

Dalším je David Hrdlička, kterého jsme získali až koncem podzimní sezóny. Pro něj budeme muset hledat v přípravách jeho uplatnění.

V neposlední řadě Michal Jaroš, který měl hostování do konce roku 2010. I u něho byl na podzim v Protivíně domluven prodej, pro náš klub. V současnosti má Michal ve špatném stavu třísla, přesto věřím, že se vyléčí a jednání o přestupu proběhnou ke vší spokojenosti. Byl bych velice rád, protože Michal je pro nás top jedničkou, kterou bych nerad ztratil.

 

Plánujete posílení kádru do jarní části?

 Posílení kádru do jarní části neplánujeme – musíme využít stávající tým.

 

Říká se, že pokud letos nepostoupíte, nějací klíčoví hráči odejdou, co je na tom pravdy?

 Říká se, říká se. Já říkám, že vše je na hráčích a co bude dál si povíme po skončení sezóny.

  

Plánujete letos nějakou větší zimní přípravu než loni? Třeba Koloděje začali o dost dní

dříve a podívejte se, jak se jim loňské jaro povedlo.

 Ano, přesto záleží na hráčích, zda chtějí. Myslím, že mají všichni na paměti loňskou jarní přípravu a tak také dopadlo soutěžní jaro (propadák). Zimní přípravu jsme zahájili už 3.1. 2011.

 

Nezdá se Vám, že Temelín má dosti úzký kádr a hraje prakticky jen 11 hráčů?

 Myslím, že tomu tak není. Na podzim 2010 jsme založili „B“ mužstvo, tak jsme se domluvili na strategii zapojení hráčů do mužstev. Z dorostu do „B“ mužstva budeme zapojovat dorostence, u kterých věříme ve výkonnostní růst.

Z „B“ mužstva mužů budeme do „A“ mužstva zapojovat hráče, kteří budou rovněž posilou. Po podzimní část ale vidím veliký problém s zájmem hráčů „B“ mužstva a proto tzv. zásobárna hráčů pro „A“ tým je velice slabá snad s výjimkou asi dvou hráčů.

Protože s „B“ mužstvem teprve začínáme, věřím, že další sezónu s kádr obmění a budou zde i kvalitní hráči pro „A“ tým.

 

Jak vypadá výstavba nového stadionu a kdy by už temelínští mohli hrát na novém hřišti?

 Výstavba nového stadionu začne brzy z jara 2011. Pokud všechno půjde bez problémů, pokřtíme nový areál asi za rok. Prozatím se bude hrát na hřišti ve Lhotě pod Horama, kde byly postaveny nové kabiny a jsou těsně před kolaudací.

 

A kolik tedy bude celá výstavba stát celkem?

Celá výstavba areálu v Temelíně bude stát zhruba 20 milionů korun.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 by pawlas

Vytvořeno službou Webnode